Güncel

1 Milyon Kitap Setini Hediye Etmek İster Misiniz?

1 Milyon Çocuğa İlk Kitap Setini Hediye Etmek İster Misiniz?

Okuma alışkanlığının kazanılmasında ebeveynin rolü son derece önemlidir. Anne ve baba çocuğun okuma alışkanlığını kazanması ve bunu bir zevk hatta yaşam biçimi hâline dönüştürmesinde öncü ve rehber olmalıdır. Rehber olma davranışı kapsamında size son zamanlarda hayata geçirilen bir projeden bahsetmek istiyorum. Bu projenin adı 1 milyon kitap.  Türkiye’de doğan çocukların yaklaşık yüzde 80’i kitap olmayan bir evde hayata gözlerini açıyor. İşte 1 Milyon Kitap Projesi, doğar doğmaz tüm çocukların kitaplarla buluşması amacıyla hayata geçirildi. Bu proje, Türkiye’de çocuklara doğumdan itibaren kitap okumanın önemini anlatmak ve evinde kitap olmayan çocuklara ilk kitaplarını hediye etmek hedefiyle Prof. Dr. Selçuk Şirin tarafından başlatılan bir sosyal girişim projesidir.

Türkiye’de kitapla ilk defa okulda tanışan milyonlarca çocuk var!

Geçen yıl ülkemizde dünyaya gelen yaklaşık 1.3 milyon bebeğin sadece 300 bin kadarının evinde bebek kitabı ve onlarla kitap okumaya hazır ebeveynler var. Geriye kalan 1 milyon çocuk, kitapla ancak okula başladığı zaman tanışacak! İşte bu iki grup arasında doğdukları gün açılmaya başlayan kelime haznesi makası, onlar 6 yaşına geldiklerinde ciddi bir farka dönüşecek ve bu fark çocuklarımızı tüm eğitim hayatları boyunca değişmez bir kader olarak takip edecek. O nedenle yapılması gereken, çocukların okula başlamasını beklemeden, her çocuğa doğduğu gün bir kitaplık kurmak ve her anne babaya okulöncesi dönemde kitap okumanın kıymetini anlatmak.

Projenin mimarı Sayın Prof. Dr. Selçuk Şirin; ‘1 Milyon Kitap, uzun yıllardır hayalini kurduğum bir proje. Olgunlaşıp gün yüzüne çıkarmak zaman alsa da artık içimize sinecek şekilde sizlerin huzurunda. Hem ben hem de benimle birlikte bu projeye baş koyan genç ekibimiz oldukça heyecanlı… Heyecanlıyız çünkü sizlerin de desteğiyle bu projenin bir kuşağın geleceğini şekillendireceğine inanıyoruz ’dedi.

Projeye Nasıl Destek Olabilirsiniz?

4 farklı şekilde destek olabilirsiniz:

  • Satın Al: Satın aldığınız her kitap seti için 1 kitap setini de, ihtiyacı olan bir çocuğa gönderebilirsiniz. www.1milyonkitap.com adresi üzerinden toplanan ücretsiz kitap talepleri de bir havuzda toplanarak sırayla karşılanıyor.
  • Havuza At: Dilediğiniz kadar kitabı havuza atabilir ve ihtiyacı olan çocuklara ulaştırabilirsiniz.
  • Hediye Et: Yeni doğan bir bebeğe ilk kitap setini ve 1 Milyon Kitap sertifikasını hediye ederken, onunla birlikte dilediğiniz kadar çocuğa da kitap hediye ederek geleceklerine katkı sunabilirsiniz.
  • Sponsorluk: Toplu kitap siparişlerinizde sponsor olabilir ve özel imkânlardan faydalanabilirsiniz. 
 https://1milyonkitap.com/ 

https://www.youtube.com/channel/UCTB62sOi4pIY0kn_u917hYQ?

https://www.instagram.com/1milyonktp/

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Göktürk evden eve nakliyat Göktürk evden eve nakliyat