Güncel

Kabını Koy Adını Koy- Bende Varım

Bir gün bir kitap okudum ve bütün hayatım değişti” dersiniz ya bugün de bir cana dokundum deyip kendinden sonraki nesillerin hayatını değiştirmeye var mısın? Sokakta aç ve susuz onlarca, yüzlerce hatta milyonlarca can var. Yiyecek bulmak için türlü türlü tehlikelerle karşılaşan yüzlercesini görmesek de bizlerle yaşıyor. Ben ne yapabilirim ki derseniz cevap çok basit.  Mama kabını koy adını koy kampanyasına destek olarak Bazen onlara yiyecek vermek için dahi yaklaşmayan kişiler görüyorum. Sebebi ne mi, tabi ki hayvan fobisi. Hayatında yakından hayvanları görmemiş, hiçbir hayvana dokunup sevmemiş çocuklarda, ilerleyen dönemlerde hayvan fobisi gelişebiliyor. Hayvan sevgisi gelişmeden, bunu deneyimlemeden büyüyen çocuklar hayvanlardan korkabilir ve bu korku yetişkin olduklarında ciddi boyutlara ulaşabilir.

Çocuklar hayvan korkusunu nasıl yener?


Eğer çocuğunuz hayvanlardan korkuyorsa birkaç basit yöntemle hayvan korkusunu yenmesine yardımcı olabilirsiniz. Unutmayın çocuklar birçok şeyi ebeveynlerini gözlemleyerek öğrenir.

– Hayvanlardan siz korkuyorsanız, bunu çocuğunuza yansıtmayın. Olumsuz hisleriniz çocuğunuzu da etkileyecektir

– Çocuğunuzun bir hayvan tarafından tırmıklandığını varsayalım, böyle bir durumda aşırı bir tepki vermekten kaçının. Vereceğiniz aşırı bir tepki onlarda kalıcı korkular oluşmasına neden olacak.

– Çocuklara küçük yaşlardan itibaren hayvanları tanıtan türde kitaplar okuyun. Hayvanlar hakkında bilgileri arttıkça, daha fazla ilgi duyacak ve merak edecekler.

 Hayvan sevgisi aynı zamanda içine kapanık, henüz arkadaşı olmayan çocuklar için de çok faydalı olabiliyor. Hayvanlar otizmli çocukların dahi iletişime daha açık hale gelmesinde büyük rol oynayabiliyor.

Çocuğunuzla birlikte sokaktaki hayvanları besleyebilirsiniz. Düzenli olarak onlara su ve yiyecek vermeniz, çocuğunuzun sorumluluk duygusunun, doğa ve hayvan sevgisinin gelişimini destekleyecektir. Bu noktada sizlere Albaraka Türk’ün sosyal sorumluluk kampanyası Kabını Koy Adını Koy ‘un detaylarından bahsetmek istiyorum. “Değer Katan İyilikler” projeleri kapsamında sokak kedileri için tüm şubelerinde ücretsiz mama ve mama kabı dağıtan Albaraka Türk, #KabınıKoyAdınıKoy kampanyası için yeni bir reklam filmi yayınladı.

Reklam Filmi

İnsanların muhitlerindeki kedilerine farklı farklı isimler koymalarından hareketle hazırlanan bu reklam filminde sokak hayvanlarına yardım eli uzatan “isimsiz kahramanlar”, ücretsiz mama, mama kabı ve isim çıkartmalarını almaları için Albaraka Türk şubelerine davet ediliyor. Lütfen bu çağrıya kulak verip çocuklarımızın elinden tutup bir mama kabını da biz alalım diyerek yola çıkalım.

https://katilimfinansdergisi.com.tr/albaraka-turkten-sokak-hayvanlari-icin-ucretsiz-mama-ve-mama-kabi/

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Göktürk evden eve nakliyat Göktürk evden eve nakliyat